1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Od dzisiaj Msze  św. w Jasieniu będą  o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Jutro Msze św. w Jasieniu o 9.00,12.00 i 18.00, a w Jabłońcu o godz.10.30, Jasionnej o godz. 8.00.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

TYDZIEŃ II

7 I 2020 r. - wtorek

godz. 15:00                  JASIEŃ ul.. Akacjowa, Przemysłowa, Mickiewicza, Letnia, Brzozowa,
                                     Cmentarna, Modra, Brukowa, Piwna, Spokojna, Młynarska, Obrońców,Jasna

8 I 2020r. - środa

godz. 15:00                  JASIEŃ ul. I Armii, Agrestowa, Kościelna, Tokarska

9 I 2020r. - czwartek

godz. 15:00                  JASIEŃ ul Sienkiewicza, Krucza, Jaskółcza, Wesoła, Bociania,

                                    Żurawia, Porzeczkowa, Leśna, Lipowa, Ogrodowa

10 I 2020r. - piątek

godz. 15:00                  JASIEŃ ul. Waryńskiego, Tartaczna, Polna

11 I 2020 r. - sobota

godz. 9:00                   JASIEŃ ul. Kolejowa, Sybiraków, Ptasia, Klonowa, Lisia, Podgórna  

 

7. Porządek Mszy św. w niedzielę jest następujący: 9.00. 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. 
W dni powszednie Msze św. będą o godz. 7.00 rano. Wieczorem Msza  św. będzie tylko w  sobotę o godz. 17.00

 

8. Dziękujemy wiernym z ul. Wąska 8 a i b. za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Waryńskiego ( numery parzyste).

9. Dziękujemy róży p.w. M B Fatimskiej – zelatorka pani Dorota Zwolińska -Wesołowska za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. M B Nieustającej Pomocy -zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

10. Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 9.00 i na wioskach będzie zmiana  Tajemnic Różańca świętego.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY -STYCZEŃ 2010:

Intencja ewangelizacyjna: o promocję pokoju na świecie.
Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

11. Za tydzień taca będzie przeznaczona  na renowację naszej świątyni

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą

 

Noworoczna Msza św w Jabłońcu 2020