1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

4. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na ranną  Eucharystię o godz. 700.

 7. Porządek Mszy św. w niedzielę jest następujący: 9.00. 12.00 i 18.00.  W dni powszednie Msze św. będą o godz. 7.00 rano. Wieczorem Msza  św. będzie tylko w  sobotę o godz. 17.00 

8. Dziękujemy wiernym z ul. Waryńskiego ( numery parzyste) za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Waryńskiego ( numery nieparzyste).

9. Dziękujemy róży p.w. M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. M B Wniebowziętej – zelatorka- pani Teresa Mączka..

10. Dzisiejsza  taca będzie przeznaczona  na renowację naszej świątyni

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

12. We wtorek dzień imienin biskupa Pawła Sochy. Niech Dobry Bóg darzy Go zdrowiem i błogosławi, a Maryja otacza opieką. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

·        17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.