1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.00 dla dzieci i 16.30 dla młodzieży i dorosłych odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Na wioskach Gorzkie żale są przed Mszami św. Zapraszamy  do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Zali idą na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

5. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród litewski. Tego dnia po Mszy św. wieczornej będzie w Domu Katechetycznym  spotkanie Synodalne. Zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za Kościół  Boży.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych odm 7.30. Ks Wikariusz uczyni to samo w sobotę po Mszy św porannej. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

7. W pierwszy czwartek miesiąca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00  Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16.00. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej oraz do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie. Spowiedź św. jest każdego dnia rano od 6.30 i wieczorem od 16.00 do Mszy św.

8.Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00 ( dla dzieci  i młodzieży) i o 16.30 dla dorosłych, a  po Drodze Krzyżowej Msza św. W niedzielę o godz. 17.15 będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali pójdą  na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej  Parafii od IV Niedzieli Wielkiego Postu – to jest od 21 marca do 25 marca- W  Zwiastowanie Pańskie będzie na Mszach św. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

10.   W niedzielę porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  rano o 7.00 ( z wyjątkiem  WTOREK I ŚRODA ) i wieczorem o 17.00. W sobotę będzie Msza św. wieczorem o 17.00.

11 Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze

12. Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15 . Dziękuje róży p.w.  św. Michała.- zelator -  pan Tadeusz Skórzewski i  za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę poprowadzi róża p.w. MB Królowej Polski –zelatorka - pani – Władysława Juszczyńska.

12 a. Dzisiaj jest zmiana TAJEMCIC RÓŻAŃCA SW Z KONFERENCJA po Mszy o 9.00 i na wioskach.

INTECJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC 2020 R

• Intencja ewangelizacyjna — Katolicy w Chinach

Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

13. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

14. DZIĘKUJEMY WIERNYM Z UL I Armii (nr parzyste) za posprzątanie świątyni i ofiary na Kościół, w przyszła sobotę dalej ul. I Armii ( numery nieparzyste).

SOLNIZANTOM I jUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ŻYCZYMY ZDROWIA I BOZEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA