1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
3. W środę podczas nowenny o godz. 17.30 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej był publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Nie będziemy przygotowywać czterech ołtarzy, ale udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszami Świętymi sprawowanymi w naszym kościele o godz. 9.00 i 12.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wokól świątyni, a na wioskach w Jasionnej o 8.00 a w Jabłońcu o godz. 10.30. Nie Będzie Mszy św. wieczornej. .
5. Nabożeństwo eucharystyczne w naszym Kościele będzie codziennie o godz.17.30 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
6. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a w dni powszednie o 7.00 i wieczorem po nabożeństwie czerwcowym – około godz. 17.30.
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
9. Dziękuję wiernym  z ul. Kolejowa 16-31.za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Kolejowa 32 do końca.
10. Dziękujemy róży p. w. MB Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. N M Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.
11. w dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do puszek na rzecz budowy CENTRUM oPATRZNOŚCI BOŻEJ.
W tym tygodniu patronują nam:
    8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
    13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowie, pokoju, nadziei w sercu i wszelkich Bożych łask i opieki Pani Różańca św.

"Zielone Świątki "- Zesłanie Ducha Świętego - kliknij więcej zdjęć