1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.17.30 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 12.00

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17.30. Zaraz po tym nabożeństwie sprawujemy Eucharystię w kolejny dzień oktawy Bożego Ciała.

4. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.30 wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Po procesji poświęcimy wianki, W  kościołach filialnych ta czynność dokona się w piątek podczas Mszy św. ku czci serca Jezusowego o godz. 16.00..

5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  Tego dnia w Jasieniu będą o godz. 9.00 i 17.30, a na wioskach o godz. 16.00. Tego dnia jest odpust w Lubsku w parafii Serca Jezusowego. 

6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

7. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

8.Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i wieczorem po Mszy św. o 17.30  i nabożeństwie czerwcowym .
9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
11. Dziękuję  wiernym  z ul. Kolejowa 32 do końca za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Kościuszki 1-8.

12. Dziękujemy róży p. w. MB Bolesnej – zelatorka -pani Janina Górniak za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. N M Niepokalanie Poczętej  – zelatorka – pani Józefa Materna..

13. W dzisiejszą niedzielę  jest zbiórka do puszek na KUL I WYDZIAŁ FILOZOFICZNO-TEOLOGICZNY W zielinej górze.

W tym tygodniu patronuje nam:

·         17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowie, pokoju, nadziei w sercu i wszelkich Bożych łask i opieki Pani Różańca św.

·