Kochani!!! W sobotę w Jasieniu  – 27 czerwca 2020 r. o godz. 9.00- będzie uroczysta Msza św. I KOMUNIJNA-PIERWSZEJ GRUPY DZIECI, KTÓRE CZĘKAJĄ NA TEN DZIEŃ. SPOWIEDŻ ŚW DLA DZIECI RODZIÓW I CHRZESTNYCH BĘDZIE W PIĄTEK OD GODZ.15.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA TĘ DOROCĄ UROCZSTOŚĆ. II GRUPA DZIECI PRZYSTĄPI DO I KOMUNII ŚW W OSTATNIA SOBOTĘ SIERPNIA. WSZYSTKIE DZIECI, RODZICÓW I CHRESTNYCH POLECAMY WASZYM MODLITWOM.                                    

1. Trwa czerwiec miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udziałw nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliskich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechyw codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym zdolnym rozgrzaćserca ludzi do miłości do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy DzieńOjca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłościąwypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalnąMszęŚw.  o godz. 17.30.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystośćNarodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotowałdrogęPanu Jezusowi. Tęuroczystośćrozpoczniemy jużwieczorem we wtorek MsząŚwiętąwigilijnąo godz. 17.30. W samąuroczystośćMsze Święte o godz. 7.00 i 17.30.

W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który byłza niągotów oddaćżycie. Ciesząc sięnarodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowićsięnad swoim życiem, nad zgodnościąnaszych czynów, słów i postaw z wyznawanąprzez nas wiarąi pobożnością.

4. Jak w każdąśrodę w naszym kościele wieczorem Eucharystia  poprzedzimy jąNowennądo Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i nabożeństwem do Serca Jezusowego..

5. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i wieczorem po nabożeństwie czerwcowym – około godz.  17.30.
6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

8.  Dziękuję  wiernym     z ul. Kościuszki 1-8 do końca. za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Kościuszki 10- 24.

9. Dziękujemy róży p. w. N M P Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna -  za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. MB Cierpliwie Słuchającej  – zelatorka  - PANI BOŻENA LECHOCKA.

10. Zbliża siękoniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek - 26 CZERWCA- Msza św.  na zakończenie roku szkolnego będzie o godz.8.00  Zapraszamy na to wspólne dziękczynienie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli i wychowawców. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakorzenione  powinno byćofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosićale i dziękowaćza otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach, szczególnie w piątek.  Będziemy teżprosićo dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybraćsięna rekolekcje czy pielgrzymkęa odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiaćpiękno, ale przede wszystkim oddaćcześćPanu całego stworzenia.

11. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazańnie ma wakacji, a na urlop warto zabraćze sobąróżaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich Boźychłask.

Zakończenie Oktawy - fotorelacja