1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W tym tygodniu patronują nam:

·        29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

·        31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

·        1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

6. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 18.00., a w sobotę o 17.00.
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

9.  Dziękuję wiernym z ul. Lubska 1- 6 do końca za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Lubska 7-20.

10. Dziękujemy róży p. w.  MB Królowej Polski za modlitwy tygodniowe zelatorka– pani Władysława Juszczyńska i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. Pani Fatimskiej  zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska

11. Dzisiaj  w JABŁONCU BĘDZIE ODPUST KU CZCI ŚW. ANNY. Msza św. jest  o godzinie 11.00. Sumiastą będzie ks. Prof. Kazimierz MałżeńskiCM -misjonarz – proboszcz ze Skwierzyny. Zapraszam Drogich Parafian i Gości na odpust do Jabłońca.

12. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca św. w Jasieniu i w kościołach filialnych.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ JEST NASTEPUJACA:

Intencja powszechna: za ludzi morza.

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją  na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

Solenizantom, Jubilatom i  odpoczywającym u nas Gościom  życzymy zdrowia , miłych spotkań z bliskimi  i wszelkich Boźych łask i opieki Pani Różańca św.