1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dzisiaj  Msze  święte są odprawiane jak w każdą niedzielę. CMENTARZE ODWIEDZAMY PRYWATNIE.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele  w Jasieniu Msze św. .będą sprawowane  o godz. 9.00 i 18.00 z wypominkami  , a  na wioskach o godz. 16.30 z wypominkami.

4. Przez osiem pierwszych dni listopada (do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

5. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.

6. W środę podczas nowenny o godz. 17.00 nasze modlitwy kierujemy ku Matce Bożej. Powierzajmy Jej wstawiennictwu tych, którzy od nas odeszli do wieczności, oraz tych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg powoła wkrótce do siebie.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00.

W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas  Mszy Świętej o godz.7.00 i  17.00 , a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W piątek ks. Proboszcz odwiedzi chorych. W pierwszy czwartek miesiąca odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 17.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. od 6.30 i po południu od 16.00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz.7.00. Po Mszy porannej ks. Wikariusz  również odwiedzi chorych.

8. Za tydzień po Mszy św o godz. 9.00 będzie zmiana Tajemnic RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO  z konferencją i w kościołach filialnych.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2020 R:

Intencja modlitwy powszechnej – Sztuczna inteligencja  Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w  służbie ludzkiego istnienia.

9. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych rodziców , dobroczyńców nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy  ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele’ za dusze, które są w rękach Boga”.

8.  Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i 17.00.,

9.  Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
10.. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

11. Dziękuję  wiernym     z ul. SPORTOWA  - za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Sienkiewicza 1- 15.

12. Dziękujemy róży p. w.  M B Bolesnej zelatorka – pani Janina Górniak -  za modlitwę i ofiary na świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. MB Niepokalanie Poczętej -  zelatorka – pani Józefa Materna.

W tym tygodniu patronuje nam:

·         4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA I GRATULACJE . NIECH BÓG  WAM BŁOGOSŁAWI, A MARYJA OTACZA OPIEKĄ.