1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W środę tradycyjnie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię.

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

4. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.
5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.  Jest to również święto Patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Modlitwą i ofiarą wesprzemy seminarium Paradyskie..
6.  Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i 17.00.,
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni

12. Dziękuję  wiernym z ul. Sienkiewicza 16 – do końca  - za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół.
W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Cmentarna i XX – LECIA 1 a-b  .

12. Dziękujemy róży p. w.  M B Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka -  za modlitwę o 16.15 i ofiary na świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. Świętej Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska.

W tym tygodniu patronują nam:

·        17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

·        18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

·        20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA I GRATUKLACJE . NIECH BÓG  WAM BŁOGOSLAWI , A MARYJA OTACZA  swoją OPIELKĄ.