Adwent

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 17.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi., będzie możliwość spowiedzi każdego dnia : rano od 6.30, a wieczorem od  16.00

4. We wtorek jest  uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszę św .

Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00.

5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.

W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 16.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy. Nie ma odwiedzin chorych..

7. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

9. W dzisiejszą  niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny i wieńce adwentowe. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

10. Wchodzą do świątyni można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i 17.00 , także w niedzielę.

12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
13. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni

14. Dziękuję  wiernym     z ul. Cmentarna i XX LECIA  3 a i b  - za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul.  XX – LECIA 5 a-b  .

15. Dziękujemy róży p. w.  Św. Józefa  -  zator pan Stanisław Kawa za modlitwę  i ofiary na świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. św. Michała - zator – pan Tadeusz Skórzewski.

16. W przyszłą niedzielę jest dzień Solidarności z kapłanami Seniorami. Taca ryczał        idzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

17. Zachęcamy wiernych do spowiedzi adwentowej . Z racji pandemii nie będzie zbiorowej spowiedzi w Kościele. JEST ZAKAZ GROMADZENIA SIĘ.!!!

18. Za tydzień na Mszy św. . o godzinie 12.00 będziemy modlić się za Pszczelarzy naszego Dekanatu  przez wstawiennictwa św. Ambrożego ich Patrona. Witamy serdecznie Pszczelarzy i ich rodziny  i cieszymy się Waszą obecnością.

19. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

20. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 i na wioskach będzie zmiana tajemnic różańca św.

Intencje APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ są następujące:Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy, a także o dobre i święte  przeżycie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego

SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA I GRATUKLACJE . NIECH BÓG  WAM BŁOGOSLAWI , A MARYJA OTACZA  SWOJĄ OPIELKĄ.