1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

2. Już są do nabycia  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć  po Mszy Świętej w zakrystii ,lub w  wejściu do świątyni.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

4. Z racji Pandemii nie będzie rekolekcji , dlatego  zadbajmy o to,  aby każdy z  nas skorzystał z sakramentu pojednania, w czasie adwentowym.

5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 9.00 i 17.00

6. We wejściu do KOSCIOŁA można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 i na wioskach będzie zmiana tajemnic różańca św.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ JEST: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy, a także o dobre i święte  przeżycie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego .

8. DZISIAJ O GODZ 12.00 W NASZEJ ŚWIĄTYNI BĘDZIEMY GOŚCIŚĆ PSZCZELARZY Z NASZEGO DEKANATU KTÓRYM PATRONUJE ŚW. AMBROŻY. CIESZYMY SIĘ ICH OBECNOŚCIĄ I BĘDZIEMY POLECAĆ BOGU ZBAWIENNE PSZCZOŁY I ICH OPIEKUNÓW.

9.   Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i 17.00 , także w niedzielę.

10.  Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
11.. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni

12. Dziękuję  wiernym     z ul. Cmentarna i XX LECIA  5 a i b  - za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul.  XX – LECIA  6 Lisia, Podgórna i Parkowa.

13. Dziękujemy róży p. w.  Św. Michała -  zator pan Tadeusz Skórzewski za modlitwę  i ofiary na świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. NMP Królowej Polski -zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.

14. W przyszłą niedzielę jest dzień Solidarności z kapłanami Seniorami. Taca ryczał        idzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

17. Zachęcamy wiernych do spowiedzi adwentowej . Z racji pandemii nie będzie zbiorowej spowiedzi w Kościele. JEST ZAKAZ GROMADZENIA SIĘ.!!!

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.