1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

2. Czuwanie przy żłóbku. W ten szczególny dzień zapraszamy na rodzinne kolędowanie i spotkanie przy żłóbku.

3. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 7.00  i 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne w Jasieniu i Jabłońcu, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

4. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. W Jasionnej Msza św. będzie o godz. 9.00 rano i w Jasieniu. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

5. Kapłani przyjdą do chorych w piątek 8 stycznia.

6. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

7. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, będą każdego dnia w naszej Jasieńskiej świątyni o godz. 17.00 Przychodzimy na Mszę św.  z buteleczką na święconą wodę.  Poniedziałek Mszą św. dodatkowo  w Jabłońcu  będzie o godz. 17.00, a we  wtorek w Jasionnej o godz. 17.00 z racji na błogosławieństwo kolędowe.

8.  W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinie Borowiec z ul. Okrzei 1 -10, a  w sobotę 2.01.2021  dalej ul. Okrzei 11 – 30.

10. Dziękujemy róży pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan, a w  tym tygodnia róża p.w. Matki Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka.

11. W tygodniu Msze św. rano o godz.700  będą tylko  środę i sobotę.

W środę o godz. 12.00  będzie Msza św. pogrzebowa pana Stefana Kowala – taty ks. Kan Marka Kowala  proboszcza z par. Dychów. Liturgię pogrzebowa poprowadzi ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz  Lityński. Zmarłego polecamy Waszej modlitwie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.