1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca jest zmiana tajemnic różańca świętego z konferencją o 9.00 w Jasieniu  i  w kościołach filialnych.

INTENCJA APOSTOSTOLSTWA MODLITWY NA STYCZEŃ 2021 JEST NASTĘPUJĄCA

• Intencja ewangelizacyjna — Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

3.  W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem wody, kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Taca z uroczystość Objawienia Pańskiego przeznaczona jest  na działalność misyjna Kościoła.

4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej św. o 17.00  pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.

5. W piątek 8 stycznia przed południem pójdziemy z racji I piątku miesiąca  do naszych  chorych.

6.10 stycznia, w niedzielę Chrztu Pańskiego , Porządek Mszy św. jak zwykle w niedziele.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul. Okrzei 11 - 30, a w przyszłym tygodniu prosimy   dalej ul. Okrzei 3 – do końca.

8. Dziękujemy róży pw. Matki Bożej Wniebowziętej  – zelatorka pani – Teresa Maczka a w  tym tygodnia róża p.w. .Matki  Bożej Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.

9. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą rano o godz.700  i  wieczorem o godz. 17.00..

10. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń. Za tydzień -  II niedziela miesiąca- taca pójdzie na naszą świątynię

11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej. Mały Gość Niedzielny..

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.