1. Wsparcie dla Chorwacji
29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał 100 tys. złotych, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym niedziela 24 stycznia br. będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach należy:
- w modlitwie wiernych uwzględnić wezwanie za poszkodowanych,
- po Mszy św. przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel.
Informację o inicjatywie należy podać w ogłoszeniach duszpasterskich już w najbliższą niedzielę, tj. 17 stycznia br.
Zebrane środki proszę przekazać na konto Caritas Diecezjalnej z dopiskiem CHORWACJA.

Można również przyłączyć się do akcji, przekazując środki bezpośrednio do Caritas Polska:
- wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł),
- dokonując wpłaty przez stronę www.caritas.pl,
- wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.
Zachęcamy do umieszczenia tej informacji na parafialnych stronach www i profilach mediów społecznościowych.