1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
3. Zakończyliśmy czas nabożeństw kolędowych w świątyniach  – kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy i za ofiary kolędowe, wyraz troski o dom Boży i jego utrzymanie. Z całego serca wszystkim odpowiedzialnym mówimy  – Bóg zapłać.
4. Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul. Tenisowa 1- 3/ a w przyszłym tygodniu prosimy   dalej ul. Tenisowa 5- 7.
5. Dziękujemy róży pw. Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – zelatorka pani – Bożena Lechocka , w  tym tygodnia róża p.w. Świętej Siostry Faustyny  - zelatorka - pani – pani Stanisława Komorowska
6. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o 7.00 i   wieczorem o godz. 17.00, a w niedziele jak zawsze.
7. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.
8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej. Mały Gość Niedzielny.
9. Dzisiaj jest zbiórka na Chorwację,    którą nawiedziło trzęsienie ziemi. Spieszymy z braterską pomocą. Więcej informacji w tej sprawie  znajdziecie na stronie internetowej naszej parafii i w ogłoszeniach parafialnych na zewnątrz.
10. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Komunikat o śmierci biskupów
Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza