1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać,jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach.Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. Wspominamy św. Walentego,patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem,oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana,Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w Jasieniu o godz.9.00 i 17.30, a na wioskach o 16.00. Taca idzie na Dom Ksiezy Emerytow w Zielonej Gorze – seniorzy,. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Piotr Bartosik, młody biblista. a odbędą się w dniach od 13 marca do 17.marca 2021 r Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.00  dla dzieci, o 16.30   dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali pójdąna kwiaty do Bożego Grobu.

6.  Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul. Tenisowa 12 i Kwiatowa, a w przyszłym tygodniu prosimy   dalej ul. Tenisowa 14,16,18.

8. Dziękujemy róży pw. Św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski w  tym tygodnia róża p.w. N M P Krolowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska..

9. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o 7.00 i   wieczorem o godz. 17.00, a w niedziele jak zawsze.

10. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.

11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

fotorelacja - Poświęcenie medalików i świec