1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Dziś na Mszy Świętej o 9.00 błogosławieństwo dzieci pierwszokomunijnych. O 12.00  zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o umocnienie rodzin i z błogosławieństwem małżeństw. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych, którzy w lutym obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.00 dla dzieci, młodzieży i  o godz. 16.30  dla  dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym . Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na różaniec o godz. 16.00 , a o 17.00 będzie Msza św.

5. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne i szkolne rozpoczną się od 13 marca do 17marca  Poprowadzi je ks. dr Piotr  Bartoszek -prof. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.

6. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

7.Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul. Tenisowa 14,16,18 , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej ul. Tenisowa 20,22, 24..

8. Dziękujemy róży p w.   M B Królowej Polski zelatorka  - pani Władysława Juszczyńska w  tym tygodnia róża p. w. Pani Fatimskiej -zelatorka – pana Dorota  Zwolińska - Wesołowska.

7. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o 7.00 i   wieczorem o godz. 17.00, a w niedziele jak zawsze.

8. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.

9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.

10. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu będzie zbiórka do puszek na cele dziel pomocy ‘Ad Gentes”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli