1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których MOGĄ  uczestniczyć wszyscy parafianie. Poprowadzi je ks. dr Piotr Bartoszek -biblista. Będą trwały do wtorku włącznie według planu umieszczonego na plakatach, na ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w poniedziałek i we  wtorek. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

3. Dziś o godz.16.15  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym .

4. Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul. Tokarska a w przyszłym tygodniu prosimy dalej ul. Wąska 2 a b c,10,11,13

5. Dziękujemy róży p w.  Matki Bożej Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa  Mączka za modlitwy całego tygodnia w  tym tygodnia, w przyszłym tygodniu  róża p. w. Matki Bożej Bolesnej – zelatorka – Janina Górniak o godz. 16.00

6. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  9.00  (poniedziałek i wtorek), a poźniej  o  7.00 rano wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele jak zawsze.

7. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.  Za tydzień taca pójdzie na remont naszej świątyni.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.

9. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

10. W każdy wtorek marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na wieczorną adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga.

11. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką. Msze  św będą w Jasieniu o godz. 9.00 i 17.00.

12. Droga krzyżowa w piątki o godz.16.00 dla dzieci  i młodzieży, a  16.30 dla dorosłych.

13. W przyszłą niedzielę o godz.12.00 (jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca) zapraszamy na Mszę Świętą o umocnienie rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

14. W tym tygodniu patronuje nam:– w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.