1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży.
2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania. Z racji na pandemię wszystko odbywa się w sposób  ograniczony. Całe Triduum  Paschalne  z  NASZEJ PARAFII będzie można oglądać na YOUTUBE  w internecie.
3. Zapraszamy o 16.15 na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
5. W Wielki Wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na wieczorną adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga.
6. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 10.30 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp Tadeusza Lityńskiego. TEGO DNIA – MY KAPŁANI pracujący w Jasieniu  – ODWIEDZIMY NASZYCH CHORYCH  w  Jasieniu i na wioskach.

Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 19.00 w Jasieniu i Jabłońcu. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21.00 Taca zostanie przeznaczona dla ubogich.

Przed ołtarzem została wyłożona Księga modlitwy za kapłanów. Przez całe Triduum Paschalne możemy wpisywać do niej imiona i nazwiska kapłanów (żyjących i zmarłych), którzy udzielali nam sakramentów, których spotkaliśmy na swojej drodze, czyli tych, którzy coś znaczą w naszym życiu. Za nich będzie odprawiona Msza św  w Wielkanoc o godz. 9.00.
7. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15 (w godzinie miłosierdzia) droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 do 21.00. Adoracja Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.  Adoracja będzie od godz. 15.30 w Wielki Piątek  w Wielka sobotę.
8. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od  15.30 do 19.00.

Tradycyjne święcenie:
W związku z sytuacją epidemiologiczną tradycyjne wielkanocne święcenie pokarmów nie odbędzie się.

9. Wigilia Paschalna w Jasieniu i Jabłońcu . Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Zabierzmy na nią świece.
10.Dziękujemy wiernym za sprzątanie świątyni z ul. Wąska 4 a i b. w przyszłym tygodniu prosimy dalej ul. Wąska 5 a,b ,c.
8. Dziękujemy róży p w.  Matki Bożej Niepokalanie Poczętej - zelatorka – pani Józefa Materna za modlitwy całego tygodnia w  tym tygodnia, w przyszłym tygodniu  róża p. w. Cierpliwie słuchającej -zelatorka – pani Bożena Lechocka.
9. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 00  , a  wieczorem o godz. 18.00, a w niedzielę wielkanocy o 6.00, 9.00, 12.00. Nie będzie o godz.18.00
10 .Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.
11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.
12. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Obrazy, aż do początku Wigilii Wielkanocnej
13. Przypominamy wszystkim o jałmużnie postnej, którą należy przesłać do Kurii.
11. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00 w Jabłońcu i Jasieniu Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.  Niech świat usłyszy naszą radość! W I dzień wielkanocy Msze św . W Jasieniu o godz. 6.00, 9.00 i 12.00. nie będzie Mszy św wieczornej. W Jasionnej   Msza św. w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 9.00. W drugi dzień Wielkanocy Msze św . będą jak w każdą niedzielę . Ofiary składamy na KUL i Wydział Filozoficzno- Teologiczny w Zielonej Gorze – jak co roku.
12.  Za tydzień – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego- będzie odpust w Jasionnej o godz. 11.00. Sumiastą i kaznodzieja będzie tegoroczny Rekolekcjonista KS. DR PIOTR  BARTOSZEK – DYREKTOR  INSTYTUTU FILOZOFICZNO – TEOLOGICZNEGO W Zielonej Gorze.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i spokojnej niedzieli.

Adopcja Duchowa