1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
2. O godz. 15- w  domach -odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów, którzy przez swoją posługę wywarli wpływ na nasze życie.
3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 16.30. Każdego dnia  maja o  17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.
4. Zgodnie z tradycją naszej parafii- w kościołach filialnych- zapraszamy na wieczorną modlitwę przy figurce Niepokalanej  lub przy krzyżach o godz. 18.00  która zakończy się odśpiewaniem apelu jasnogórskiego.
5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
6. Dziękujemy róży p w. św. Michała –  za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu prosimy  różę p. w. M B Królowej Polski -zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.
7.  W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem o godz. 18.00, godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  ołtarzu.
8.  Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.
9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.
10. Dziękuje wiernym z ulicy : Wąska 8 a i b za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy ul. Waryńskiego -numery parzyste.
11. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.
12.  W  przyszłą niedzielę – 2 MAJA -, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. Będzie też zmiana tajemnic różańca św. w Jasieniu i w kościołach filialnych.
INTENCJA  APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ JEST NASTĘPUJĄCA:

Intencja powszechna — Świat finansów

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.
13. W poniedziałek - 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w Jasieniu o godz. 9.00 i 12.00 i 18.00, a w Jasionnej o godz. 8.00 , Jabłońcu o godz. 10.30.
14. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.