1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
2. Dziś  po Mszy św o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca św. - zmiana tajemnic Różańca św. w Jasieniu z konferencją i na wioskach i  nabożeństwo eucharystyczne, majowe.
INTENCJA  APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ JEST NASTĘPUJĄCA:
Intencja powszechna — Świat finansów
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.
3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia  o godz. 17.30 a w sobotę o 16.30 - zapraszamy na nabożeństwo majowe, a na wioskach o godz. 18.00 w kościele lub przy krzyżach przydrożnych. Nabożeństwo Majowe kończymy zawsze apelem maryjnym.
4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
Dziękujemy róży p w. N M Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska –  za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu prosimy  różę p. w. M B Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska- Wesołowska z siostrami.
5. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  ołtarzu.
6. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.
8. Dziękuje wiernym z ulicy : Waryńskiego numery parzyste za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy ul. Waryńskiego -numery nieparzyste.
9. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele jak w niedzielę. Tego dnia jest diecezjalna modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie,; również diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna -  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
10. W tym tygodniu przypada pierwszyczwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
11. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych przed południem. Wieczorem przed Mszą św. od godz 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym . Ks. Wikariusz odwiedzi swoich podopiecznych  w sobotę od 7.30.
12. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.