1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30  nabożeństwo majowe , a  w sobotę 0 16.30, w niedzielę po Mszy św o godz. 9.00. W kościołach filialnych i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych nabożeństwo majowe będzie o godz. 18.00.
3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.
4. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu komunii św i bierzmowania.
5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
6. Dziękujemy róży p w. Pani Fatimskiej  -zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska –  za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w. M B Nieustającej Pomocy  - zelatorka – pani Stanisława Pazdan w siostrami.
7. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  ołtarzu.
8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.
9.  Dziękuje wiernym z ulicy : Waryńskiego numery nieparzyste za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy ul.  Żarska – numery parzyste.
10. W przyszłą niedzielę jest uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego  przeniesiona z czwartku na niedzielę  postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 4 marca 2003 i decyzją 321 zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2003 r
11. W poniedziałek,wtorek, środę  przed Wniebowstąpieniem Pańskim będą dni modlitw o urodzaje  i błogosławieństwo w pracy na roli czyli tzw. Dni krzyżowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuj– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

 Msza w intencji Ojczyzny, 3 maja 2021.