1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.  Przez cały maj codziennie  o godz. 17.30 nabożeństwo majowe,; a  dziś po Mszy sw , o godz 10.00 będzie nabożeństwo majowe. Zapraszamy także na wieczorną modlitwę o godz.18.00. Nabożeństwo  majowe jest odprawiane w naszych świątyniach , przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach.

3. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

5. Dziękujemy róży p w. MB Nieustającej  – -zelatorka – pani Stanisława Pazdan  za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w. M B. Wniebowziętej  -zelatorka- pani Teresa Maczka wraz z  siostrami.

6. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

7. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem po nabożeństwie majowym  o 17.30, a w sobotę o godz. 16.3 nazym 0. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.
9.  Dziękuje wiernym z ulicy :Żarska  numery parzyste za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy ul.  Żarska – numery nieparzyste.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.