1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Ubiegłej niedzieli złożyliście   dop[uszek na ten cel 680 zł. Wielkie Bóg zapłać.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o  17.30 Msza św. i po niej  nabożeństwo czerwcowe z procesją i poświęcenie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek  w Jasieniu , a  na wioskach w piątek w uroczystość Serca Jezusowego. Uroczystość   Serca Jezusowego znosi post..

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jasieniu  Msze Święte o godz 9.00 i 18.00 , a na wioskach o 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu o od 17.00 do Mszy św.  Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, grupom parafialnym, organistom, kościelnemu, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji , a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. W dzisiejszą niedzielę o godz.10.00  spotkanie Żywego Różańca, z nabożeństwem czerwcowym i ze zmianą tajemnic .

INTENCJA APOSTOLSTWA MARYJNEGO NA CZERWIEC 2021 JEST NASTĘPUJĄCA:

Intencja ewangelizacyjna: Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

8. Dziękujemy róży p w. MB Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna wraz ze siostrami-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w. M B Cierpliwie Słuchającej  zelatorka – pani Bożena Lechocka wraz z siostrami z róży.

9. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

10. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem po Mszy św  i nabożeństwie czerwcowym o 17.30, a w sobotę o godz. 16.30. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
11.  Dziękuje wiernym z ulicy :dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych- za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z Mirkowic.  .

12. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

13. Dzisiaj jest  zbiórka  jest do puszek Na KUL i  I FT w ZIELONEJ Gorze.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.