1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30 , a po nim bezpośrednio będzie Msza św. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koroną do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

3. W każdy dnia  Koronką do miłosierdzia Bożego o godz 16.45 rozpoczyna się  modlitwa różańcowa   w naszej świątyni. Jest wiele spraw, które warto polecić Bogu.

4.Dziękujemy róży p w. MB Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Boże Lechocka wraz ze siostrami-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę p. w.  św. Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska.

5. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

6. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem po  nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie Msza św., a w sobotę o godz. 16.30. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
7.  Dziękuje wiernym z ulicy :dziękujemy wiernym z Mirkowic- za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. Agrestowa, Akacjowa i Brzozowa  .

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. Dzisiejsza taca idzie na renowację naszej świątyni.

10.W środę przypada rocznica święceń Biskupa Diecezjalnego -Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności. (IX rocznica ;16.06.2012).

11. Dzisiaj się rozpoczynają obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej - patronki diecezji (13-20) czerwca.

12. W piątek – Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej,Głównej Patronki  diecezji zielonogórsko- gorzowskiej. XXXII rocznica koronacjo obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej ( 18.06.1989).

13. W dniach 18-19 czerwca – są Diecezjalne Dni Młodzieży -Rokitno.

14. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.