1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30 Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. Dziękujemy róży p w. św Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska wraz ze siostrami-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę p. w.  św. Józefa - - zelator  - pan Stanisław Kawa.

4. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

5. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem po  nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie Msza św., a w sobotę o godz. 16.30. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
6.  Dziękuje wiernym z ulicy  z ul Agretowa, Akacjowa i Brzozowa za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. I Armii – numery parzyste.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

9. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00  w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

10. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

11. W czwartek zakończenie roku szkolnego w kościele, a w szkole w piatek. Zapraszamy o godz.8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

12. Zachęcamy naszych parafian do chrześcijańskiego wykorzystania wczasów, obozów,pielgrzymek i wycieczek. W sumieniu jesteśmy zobowiązani do zachowania przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Zwracamy uwagę  na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

13. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce , by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.

14. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.