1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o…

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp Tadeuszu i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o godz. 18,00 w intencji Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

5. W sobotę o godz. 17.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.

6. W przyszłą niedzielę o godz.9.45 spotkanie Żywego Różańca w Jasieniu i na wioskach. Będzie zmiana tajemnic różańca świętego z konferencją

 Intencja APOSTOLSTWA MODLITWY NA LIPIEC 2021JEST NASTĘPUJĄCA.

Intencja powszechna — Przyjaźń społeczna

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

7. Od jutra do końca sierpnia kancelaria będzie czynna wyłącznie w środę 0d 15.00 do 16.00. Jest to okres wakacji i urlopów . Ks. wikariusz ma urlop w lipcu, a ks Proboszcz w sierpniu. W niedzielę i święta będzie nas wspierał ks. Krzysztof Ślęzak z Zielonej Góry.

8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30 Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

9. Dziękujemy róży p w. św. Józefa – zelator pan -Stanisław Kawa-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę p. w.  św. Michała – róża męska.

10. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

11. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  wieczorem po  nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie Msza św., a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
12. Dziękuje wiernym z ulicy  z ul . I Armii numery parzyste za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. I Armii – numery nieparzyste.

13. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do kopert w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Prace renowacyjne na wieży trwają.  Prosimy o modlitwę w intencji tutaj pracujących, aby Pan ich wspierał i strzegł od nieszczęść. Pracują na wysokościach i to w upale!!!

14. Od 26 czerwca trwają wakacje, urlopy.  Zachęcamy naszych parafian do chrześcijańskiego wykorzystania wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. W sumieniu jesteśmy zobowiązani do zachowania przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Zwracamy uwagę  na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

15. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce , by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.