1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Dziś pierwsza niedziela lipca. O godz.9.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic wraz z konferencja comiesięczną.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LIPIEC JEST NASTĘPUJĄCA;

ntencja powszechna — Przyjaźń społeczna

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie  w środę po południu od  15.00 do 16.00.    Ks. wikariusz ma urlop w lipcu, a ks Proboszcz w sierpniu. W niedzielę i święta będzie nas wspierał ks. Krzysztof Ślęzak z Zielonej Góry.

4.  Dziękujemy róży p w. św. Michała -   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńską- p. w. M B Królowej Polski –zelatorka – pani Władysława Juszczyńska z siostrami

5. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

6. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  wieczorem o 18.00 , a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu  Dziękuje wiernym z ulicy  z ul . I Armii numery nieparzyste za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. Armii Krajowej, Boczna i Budowlanych.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do kopert w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Prace renowacyjne na wieży trwają.  Prosimy o modlitwę w intencji tutaj pracujących, aby Pan ich wspierał i strzegł od nieszczęść. Pracują na wysokościach i to w upale!!!

8. Od 26 czerwca trwają wakacje, urlopy.  Zachęcamy naszych parafian do chrześcijańskiego wykorzystania wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. W sumieniu jesteśmy zobowiązani do zachowania przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Zwracamy uwagę  na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

9. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce , by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

11. WYBIERAMY SIĘ W PIELGRZYMCE APOSTOLATU MARYJNEGO  DO KRZESZOWA I  CZĘSTOCHOWY  W DNIACH 30 I 31 LIPIEC. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE MARYJNEJ.  Zapisy są u pana Walerka.

Zakończenie roku szkolnego.