1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafia czynna w środę  c po południu od15.00 do 16.00.

3. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

4. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz.12.00 i 18.00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

6. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w środę od 15.00  do 16.00.  Ks. wikariusz jest na urlopie. Ks Proboszcz pełni posługę kapłańską. W niedzielę i święta będzie go  wspierał ks. Krzysztof Ślęzak z Zielonej Góry.

7. Dziękujemy róży p w .M B Fatimskiej – zelatorka – pani -Dorota Zwolińska Wesołowska-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńską- p. w. M B Nieustającej Pomocy – zelatorka- Stanisława Pazdan .

8. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

9.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

10. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  wieczorem o 18.00 , a w sobotę o godz. 17.00.Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu

11. Dziękuje wiernym z ulicy  z ul. Buczka 2,4,6. za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. Buczka 10,12 i Pekin

12. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do kopert w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Prace renowacyjne na wieży trwają.  Prosimy o modlitwę w intencji tutaj pracujących, aby Pan ich wspierał i strzegł od nieszczęść. Pracują na wysokościach i to w upale!!!

13. Trwają wakacje, urlopy.  Zachęcamy naszych parafian do chrześcijańskiego wykorzystania wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. W sumieniu jesteśmy zobowiązani do zachowania przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Zwracamy uwagę  na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

14. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce , by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.

15.W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

16.  W przyszła niedzielę w Jabłońcu będzie odpust ku czci św. Anny, Patronki Kościoła. Sumistą będzie ks. Krzysztof Ślęzak z Zielonej Góry. Zapraszamy na uroczystość odpustową.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.