1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych o godz.12.00 i 18.00  w Jasieniu  i po Mszach na wioskach będzie  błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. W lipcu i w sierpniu kancelaria  będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do16.00.

5. W przyszłą pierwszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00   spotkanie Żywego Różańca w Jasieniu i na wioskach wraz konferencją comiesięczną:

Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień jet następująca:

Intencja ewangelizacyjna: Kościół

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

6. Dziękujemy róży p w .M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńską- p. w. M B Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka.

7. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

8.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

9. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  wieczorem o 18.00 , a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu

10.  Dziękuje wiernym z ulicy  z ul. Buczka 10,12, i Pekin. za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. Graniczna

11. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do kopert w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Prace renowacyjne na wieży trwają.  Prosimy o modlitwę w intencji tutaj pracujących, aby Pan ich wspierał i strzegł od nieszczęść. Pracują na wysokościach i to w upale!!!

12. Dzisiaj o godz 11.00 w Jabłońcu jest odpust ku czci św. Anny. Sumistą jest ks. Krzysztof Ślęzak z Zielonej Góry. Zapraszam wszystkich na uroczystości odpustowe.

Zwracamy uwagę  na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

13. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce , by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.

14. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

15. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

16. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

17. W piątek – 30 lipca br. o godz. 5.00 rano wyruszamy z pielgrzymką do Krzeszowa i Częstochowy – na Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Maryjnego. Będziemy w Polskiej Kanie Galilejskiej przez dwa dni. Mieszkamy o Sióstr Szarytek  św. Wincentego ul . św. Barbary 5.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.