1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu- godzinę  przed Mszami św) i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę od 7.30 Ks. Tomasz odwiedzi swoich podopiecznych z racji I piątku miesiąca . Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą.

6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 18.00

7. W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca- po Mszy św. o godz. 9.00   spotkanie Żywego Różańca w Jasieniu i wraz konferencją comiesięczną i w kościołach filialnych:

Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień jet następująca:

Intencja ewangelizacyjna: Kościół

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

8. Dziękujemy róży p w .M B Wniebowziętej – zelatorka – pa ni Teresa Maczka-   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńską- p. w. M B Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.

9. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

10.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

11. Wtygodniu Msze św. w dni powszednie będą  wieczorem o 18.00 , a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu

12.   Dziękuje wiernym z ulicy  z ul. Graniczna - za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. Nowożeńców z czwartku i soboty.

13. W czwartek – 5 sierpnia 2021 o godz 16.00 w Jasieniu będzie Msza św ślubna. Sakramentalne tak przed Bogiem wypowie Kamil SZWED i Adrianna ŚWIRYDA. Zapraszamy do świątyni.

W sobotą – 7 sierpnia , godz. 16.00 ślub Przemysław Krzysztof KUBIK I Katarzyna Janicka.

13. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

Uroczystości Odpustowe w Jabłońcu