1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W NIEDZIELĘ JEST BEZ ZMIAN. W dni powszednie Msze  św są o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 17.00

3. Dziś taca remontowa. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. Puszka  jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.

4. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz.17.00,  a w niedzielę porządek bez zmian. Taca jest na pomoc  biednym parafiom w diecezji.

5. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

6. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna w środę o d godz. 15.00 do 16.00. W SPRAWACH NAGŁYCH  I PILNYCH KANCELARIA JEST CZYNNA ZAWSZE.

7. Dziękujemy róży p w .M B Bolesnej – zelatorka 0- pani Janina Górniak  za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńską- p. w. M B Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna wraz z siostrami..

8. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy ,szczególnie pracującym na naszej wieży.

9.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

10. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  wieczorem o 18.00 , a w sobotę o godz. 17.00. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu

11.   Dziękuje wiernym – nowożeńcom z minionego  tygodnia za sprzątanie świątyni,  dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy wiernych z ul. Jana Pawła II 1- 10.

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.