1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 7,30. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św o godz. 9.00 będzie spotkanie Żywego Różańca św.   w Jasieniu wraz z konferencja  i w kościołach filialnych.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień :

Intencja powszechna — Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

6. W czwartek  o godz.18.30 będą  konferencje dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu. Obowiązek uczestniczenia mają ci, którzy planują chrzest swojego dziecka we wrześniu lub w najbliższym czasie.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.18.oo Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy spotkanie z liturgiczną służbą ołtarza i rodzicami w sali parafialnej. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Czas w ciągu roku wypełniamy różnymi spotkaniami. Oprócz modlitwy nie brakuje wycieczek, zabaw i sportu. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Tomasza – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

8. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.6.30  do 7,00 rano i po obiedzie od 17.00 do 18.00 O godz.18.oo Msza Święta z wystawieniem Najśw. Sakramentu.  Przed południem ks. Proboszcz odwiedzi swoich podopiecznych chorych, a ks. Wikariusz odwiedzi w sobotę od rana. przyjdą dochorych.

9. W sobotę o godz.7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

10.  Dziękujemy róży p w. św. Faustyny Kowalskiej   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńską- p. w.  św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa

11.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

12. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.  Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w środę  po południu od 15.00 do16.00.

14. Dziękuje  wczorajszym NOWOŻEŃCOM  Paulinie i Karolowi Kordkowi – za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy ul Jana Pawła II numery 22 – do końca

15. W tym tygodniu patronuje na– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.