-> Remont Kościoła w Jasieniu rok 2021

Remont Kościoła w Jasieniu rok 2021 - fotoleracja1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 10.00 spotkanie Żywego Różańca w Jasieniu i na wioskach.  Będzie zmiana tajemnic różańcowych i konferencja ascetyczna w Jasieniu

Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień :

Intencja powszechna — Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Ziarno pod zasie będzie poświęcone na o godz. 7.00 i wieczorem o 18.00,  na wioskach po  Mszy św  w niedziele.

4. Dziękujemy róży p w. św. Józefa -  za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę męską - p. w.  św. Michała Archanioła.

5  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

6. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, a w sobotę  o godz. 17.00.  Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.

7. Kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do16.00.

8. Dziękuje  wiernym z ul Jana Pawła II  numery 22 – do końca – za sprzątanie świątyni i dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu ul Jasna i Konopnickiej

9. W czwartek jest rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.

10. W  sobotę 11 września jest odpust w sanktuarium, Matki Bożej Grodowieckiej w Grodowcu z okazji Narodzenia Najświętszej  Maryi Panny.

11. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00  pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Poświęcimy tornistry.

12. W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w kościele i porządkowe wokół niego. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasza świątynia i jej otoczenie coraz bardziej zachwycają. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

13. Dzisiaj w Polsce jest zbiórka na puszek na Afganistan. Wspieramy modlitwą i ofiarą ten cierpiący naród.

14. Za tydzień w Warszawie o godz. 12.00 będzie beatyfikacja Ks Kardynała Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała się odbyć już w maju ubiegłego roku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że uroczystość musiała zostać odwołana. Od tego czasu trwało oczekiwanie na wyznaczenie nowego terminu.

Podczas uroczystości Ojca Świętego będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych.

Proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia rozpoczął się już w 1989 roku. W październiku 2019 papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie.

Z kolei s.Elżbieta Róża Czacka to założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, którego charyzmatem jest służba ludziom niewidomym. Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął w grudniu 1987 roku. 27 października 2020 papież Franciszek uznał cud za jej wstawiennictwem

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.