1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Dzisiejsze ofiary zostaną przeznaczone na remont. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni i jej otoczenia. W każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

3. 20 września  Mszy Świętej o 18.00 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy najstarszej – I średnia.

4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. W piątek 17 września w wigilię  świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży będzie Msza święte o godz.18.00. O godz.  dla dzieci i młodzieży,  a szczególnie przygotowujących się do I Komunii świętej i Sakramentu  Bierzmowania..

7. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o 11.15 spotkanie z rodzicami dzieci  przygotowującymi się do I Komunii św.

8.  Dziękujemy róży p w. św. Michała   za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę męską - p. w. NM PANNY Królowej Polski m- zelatorka – pani Władysława Juszczyńska..

9.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

10. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.  Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.

11.  Kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w środę  po południu od 15.00 do16.00.

12. Dziękuje  wiernym z ul Jasna i Konopnickiej– za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu ul Kościelna – numery parzyste.

13. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00  pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Poświęcimy tornistry.

14. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

09.09.2021 Lubuski Konserwator Zabytków kontrolował postępy prac na wieży kościoła w Jasieniu.