poświęcenie tornistrów/plecaków kl.I (fot.T.A)

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
2. Dzisiaj  przed Mszą Świętą  o 12.00  mamy spotkanie formacyjno- informacyjne dla  rodziców przygotowujących swoje  dzieci do I Komunii świętej. Zapraszam rodziców na godzinę 11.15.
3. Dzisiaj już serdecznie zapraszam Mężczyzn  z naszej Parafii do udziału w 9 Pielgrzymce Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu. Dnia 25 września roku. Program Pielgrzymki jest wyłożony do wzięcia.
4.  Jutro to jest - 20 września po Mszy Świętej o 18.00 będzie spotkanie formacyjne młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy najstarszej – I średnia.
5. W dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do uszek na KUL  i IFT w Zielonej Górze.
6. W czwartek wspomnienie św. o. Pio,( jest On z nami w relikwiach) czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka, który jest z nami w relikwiach. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w naszym parafialnym Caritas, udzielającym się w posłudze hospicyjnej. Msza Święta dziękczynna w ich intencji o godz.18.00 Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.
7.  Dziękujemy róży p w. NM Panny Królowej Polski zelatorka – pani Władysława Juszczyńska za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska - p. w. Pani Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska .
8.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
9. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.  Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
10.  Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w CZWARTEK po południu od 15.00 do 16.00. W sprawach pilnych jest czynna 24 godziny.
11. Dziękuje  wiernym z ul Kościelna – numery parzyste– za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu ul Kościelna – numery nieparzyste
12. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.