Poświęcenie krzyża świętego - Mirkowice 14.09.2021 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.
3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe będzie  codziennie o godz.16.30, a w niedziele  po  Mszy św. o  godz. 9.00 , na wioskach o godz. 17.00. W poniedziałek KLASY I-V i wtorek  o godz.16.30 zapraszamy dzieci VIII – VIII  i przygotowujących się do BIERZMOWANIA , szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.
5. W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych przed południem. O godz.7.30 w piątek ks. Proboszcz odwiedzi swoich podopiecznych, zaś ks. Wikariusz odwiedzi w sobotę . Przypominamy, że w każdy piątek od 16.00 do 17.00  trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się Koronką do miłosierdzia Bożego.
6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz.7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. Dziękujemy róży p w. NM Panny Fatimskiej zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska - p. w. M B Niestającej Pomocy – zelatorka pani Stanisława Pazdan. .
9. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
10. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.  Na   na pół godziny przed Mszą św. jest odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
11. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w CZWARTEK po południu od 15.00 do 16.00. W sprawach pilnych jest czynna 24 godziny.
12. Dziękuje  wiernym z ul Kościelna – numery nieparzyste– za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu ul . Kolejowa numery 1-7,8,14, 16.
W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.