1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej -  Patronki naszej Parafii i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci.

W czwartek mamy odpust parafialny ku czci Pani Różańca Świętego. Podziękujemy naszej Matce,  Pani Różańcowej, że oręduje za nami przed Bogiem i chroni nas w każdy czas. W dniu odpustu MSZE ŚW będą rano  o 7.00 , o 9.00( przed Mszą św różaniec) i o godz.  17.00 Msza św odpustowa wraz z procesją wokół kościoła. SUMISTĄ I KAZNODZIEJĄ BĘDZIE KS PROF. DR PAWEŁ ŁOBACZEWSKI Z ZIELONEJ GÓRY. Będzie również poświęcenie różańcy i książeczek do nabożeństwa dla dzieci I Komunijnych.  Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 16.30  Dzieci i młodzież spotkają się na różańcu w poniedziałek i wtorek o16.30, a w środę w czasie Mszy Świętej wieczornej będzie  na nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, o 9.00 spotkanie Żywego Różańca na Mszy św.  i zmiana tajemnic we wszystkich świątyniach parafii .

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY – PAŹDZIERNIK 2021 R.

INTENCJA EWANGELIZACYJNA : Uczniowie misjonarze.

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

4. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej odpustowej w czwartek o godz.17.00  wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce i książeczki do nabożeństwa..

5.    Dziękujemy róży p w. NM Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska - p. w. M B Pani Wniebowziętej  - zelatorka – pani Teresa Maczka z siostrami .

6.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

7. W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano o 7.00 i wieczorem o 17.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.  Na  pół godziny przed Mszą św. jest odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.

8.  Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w CZWARTEK po południu od 15.00 do 16.00. W sprawach pilnych jest czynna 24 godziny.

9. Dziękuje  wiernym z ul Kolejowa numery 1-7,8, 14, 15. – numery nieparzyste– za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu ul . Kolejowa numery 16-31.

10 Przypominamy, że w czwartek – 14 października 2021  o godz. 17.30  w świątyni będzie  konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną, żeby w październiku i na początku listopada ich dzieci przyjęły chrzest święty.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o 17.00  z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”.

12.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski – będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wpłaty bezpośrednio na konto fundacji.

13.W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.