1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan. Dzisiaj jet zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne naszego Seminarium. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Gorzowie Wlkp.

4. Za tydzień będzie to trzecia niedziela miesiąca. O godz. 11.15 będzie spotkanie z konferencją dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.  Tematem spotkania będzie;” Wychowanie do modlitwy.” i sprawy aktualne.

5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6.  Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w. św. Józefa  – zelator – pan Stanisław Kawa z braćmi - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę męską - p. w. św. Józefa .

7.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

8. W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano- czwartek, piątek i sobota. o 7.00 i wieczorem o 17.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.

9. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środępo południu od 15.00 do 16.00. W sprawach pilnych jest czynna zawsze.

10. Dziękujemy  wiernym z ul Kościuszki 33 – do końca -za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu ul. Krucza , Mała, i Młynarska.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.