1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. 17.00 z udziałem dzieci poniedziałek, środa i piątek . Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będzie także spowiedź adwentowa w naszej parafii.

4. Dziś przed wieczorną Mszą Świętą  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz.16.50. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi

5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Świętej zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, scholę, bielanki, które ubogacają liturgię w naszej parafii, a także ich rodziców i bliskich.

W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 15 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej jest każdego dnia rano i wieczór przed Mszami świętymi. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za stawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

7. W piątek w godzinach przedpołudniowych chorych odwiedzi ks. Proboszcz.  Ks Wikariusz odwiedzi w sobotę. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

9. W dzisiejszą   niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Za tydzień  bedzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

10. W  zakrystii będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Na IMIGRANTÓW  do puszek złożyliśmy w ubiegłą niedzielę 800.00 , a NA SEMINARIUM 2000.00 ZŁ.

12.  Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w. NM Królowej Polski – zelatorka -pani Władysława Juszczyńska    - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska- p   w. MB Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska – Wesołowska z siostrami.

13.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

14. W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano-  o 7.00 i wieczorem o 17.00 , a w sobotę  o godz. 17.00.

15. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do 16.00. W sprawach pilnych jest czynna zawsze.

16. Dziękujemy  wiernym z ul. Lubska 1-6 -za sprzątanie świątyni i   dekorację  i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu u. Lubska 7 – 20.

17. Za  tydzień będzie zmiana tajemnic różańca św.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2021 jest następująca:

Intencja Ewangelizacyjna:Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami  z mocą Ducha Świętego.

18. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w piątek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w sobota 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.