1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Ks Proboszcz odwiedzi chorych z racji I Piątku miesiąca od godz 7.30, a ks Wikariusz odwiedzi w sobotę od godz.7.30.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Taca  idzie na renowacji swiatyni.

8. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą.

9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

10.  Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w. MB Niepokalanie Poczętej zelatorka  - pani Józefa Materna- za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska- p   w. Matki Cierpliwie Słuchającej – zelatorka- pani Bożena Lechocka wraz z siostrami.

11.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

12. W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano-  o 7.00 i wieczorem o 17.00.

13. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do 16.00.

14. Dziękujemy  wiernym z ul. Obrońców 11- 24  za posprzątanie i ofiary,a w przyszłym tygodniu ul. Obrońców 26 – do końca.

15. We wtorek będzie I rocznica śmierci ks. Biskupa Antoniego Stankiewicza

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.