1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna)
2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
5. W sobotę będzie 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa WiljelmaPluty. Módlmy się o rychłą beatyfikację.
6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
7.  Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w. św. Siostry
Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska- p   w.  św. Józefa [ zelator – pan Stanisław Kawa  wraz z braćmi.
8.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.
9.  W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą  wieczorem o 17.00. Na parafii z racji ferii będzie tylko jedn kapłan.
10. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do 16.00.
11. Dziękujemy  wiernym z ul. 3 Maja, Modra i Mickiewicza  za posprzątanie i ofiary,a w przyszłym tygodniu u. Ogrodowa 1 – 13.
12. Dzisiaj o godz. 11.15 jest konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
12. W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
- środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
- piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.