1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2.  W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym.  Msze Święte według następującego porządku; w Jasieniu o godz. 8.00 I 10.00. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. W kościołach filialnych Mszę będą :w Jasionnej o godz. 8.00  i Jabłoniec o godz. 9.30.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, szafarzom, lektorom, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, bierzmowanych.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30  i nabożeństwo czerwcowe  po Mszy św. Włączmy się czynnie w przygotowania procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. W sobotę -18 czerwca 2022 r o godz. 16.00 -będzie Msza św. ślubna  - Grzegorz Koc – Anna Nowakowska. a po Mszy św wystawienie  Najśw. Sakr. z procesja wokół kościoła.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

6.Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.6.  Bóg zapłać wiernym –  z ul, Okrzei 32 – do końca  za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie i udekorowanie świątyni - NOWOŻEŃCY   ANNA NOWAKOWSKA GRZEGORZ KOC.7. Dziękujemy róży p. w.  św. Józefa – pan Stanisław Kawa zelator z braćmi, a ster przyjmuje róża męska – p w . Św. Michała – zelatorzy – panowie..W tym tygodniu patronują nam:- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

8. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na KUL i I FT  w Zielonej Górze.

9. W sobotę  jest UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ Maryi Panny z Rokitna. Rokitno zaprasza na wielkie Uroczystości – 33 rocznica koronacji obrazu Pani Rokitniańskiej ( kard. Józef Glemp r. 1989)

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.