1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy(kolekta mszalna).

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali przed  Mszą Świętą o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30; spowiedź święta od godz. 17.00;

- w sobotę Różaniec i Koronka do Miłosierdzia  Bożego będą  o godz. 16.15.

5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Będziemy gościć ks. dr Andrzeja Pasia  z  Wrocławia. Przybliży nam swoją posługę w Kościele , który jest prześladowany.

6.Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

8. Bóg zapłać wiernym –  nowożeńcom  Plac Wolności  -za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu ul. Tenisowa 1 -3.

9. Rozpoczynają się wakacje. Jest to o kres wyjazdów na wczasy, obozy,pielgrzymki i wycieczki.

Prosimy o zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwrócimy uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętej.

Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku  mogła korzystać z niedzielnej Mszy święte

10. Dziękujemy róży męskiej pw. MB Królowej Polski- zelatorka – pani Władysława Juszczyńska  za modlitwy tygodnia, ster przejmuje  róża żeńska  p. w. M B Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska z siostrami z róży.

Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca św. wraz konferencją w Jasieniu.

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Także:  O łaskę, by czas wakacji i urlopów stał się okresem zacieśniania relacji z Bogiem i czasem duchowego „ładowania akumulatorów” na dalszą codzienność.

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Zakończenie Roku Szkolnego

Jubileusz 50-lecia naszej diecezji świętowaliśmy w Rokitnie, w czasie uroczystości świętowania w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej księża dziekani otrzymali
świece jubileuszowe, które zostały następnie przez parafian wniesione do kościołów parafialnych.