1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Konferencja comiesięczna dla róż  będzie po Mszy św o godz. 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będzie po Mszy Świętej . W kościołach filialnych zmiana była 26.06.2022 r.

INTENCJE NA LIPIEC 2022 SĄ NASTĘPUJĄCE:

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Także:  O łaskę, by czas wakacji i urlopów stał się okresem zacieśniania relacji z Bogiem i czasem duchowego „ładowania akumulatorów” na dalszą codzienność.

3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

4. W tygodniu Msze św są tylko wieczorem o godz. 18.00.Przed Mszami każdego dnia jest różaniec ,koronka i inne nasze modlitwy. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17,45.

5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17,15

6. W dzisiejszą niedziela gościmy u nas w parafii   ks. dr Andrzeja PAŚ  z  Wrocławia. Przybliży nam swoją posługę w Kościele , który jest prześladowany. Będzie zbiórka do puszek po każdej Mszy św na braci i siostry z Ukrainy.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

9. Bóg zapłać wiernym –  nowożeńcom  Tenisowa 1-3 -za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu  nowożeńcy Grzegorz FERET i Paulina BYSTRZYCKA. Msza św ślubna będzie w sobotę   9.07.2022 r o godz. 16.00

9. Rozpoczynają się wakacje. Jest to o kres wyjazdów na wczasy, obozy,pielgrzymki i wycieczki.

Prosimy o zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwrócimy uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętej.

Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku  mogła korzystać z niedzielnej Mszy święte

10. Dziękujemy róży męskiej p w. MB Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska Wesołowska za modlitwy tygodnia, ster przejmuje  róża żeńska  p. w. M B Nieustającej Pomocy -zelatorka – pani STANISŁAWA PANDAN z siostrami z róży.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

-  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.