1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:
2. WYPOMINKI za zmarłych polecanych będą podczas Mszy św. o godz. 17.00
3. Przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
4. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę. Msze Święte odprawimy o godz. 17.00 wraz z nowenną.
5. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. tego dnia 8.00 i 11.00 – NIE BĘDZIE 0 17.00!!!! W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny w czwartek 10 listopada o godz.12.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Intencja jest Pana Burmistrza wraz z zarządem; tego dnia będzie Msza św. wieczorna o 17.00.
6. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie. Msze św. w Jasieniu będą rano o 7.00 rano(poniedziałek, środa i sobota), we wtorek o 6.00 rano , a wieczorem będzie każdego dnia o 17.00( z wyjątkiem piątku). z wypominkami. Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą o 16.00.W czwartek o 16,45 rozpoczniemy NOWENNĘ PRZED AKTEM JUBILEUSZOWYM PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KROLA I PANA , która będzie trwać do –piątku- 18.11.2016r. ZAPRASZAMY
7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni. Za tydzień – II niedziela – taca idzie na renowację naszej świątyni
9. Bóg zapłać wiernym z ul. Sienkiewicza za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .Sienkiewicza 16 – do końca.. 10. Dziękujemy róży p.w. M B C cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka -za modlitwy tygodniowe i ofiary - a w przyszłym tygodniu prosimy róża Św. Siostry Faustyna – zelatorka -. Pani Stanisława Komorowska
11. W NIEDZIELĘ 13 LISTOPADAJEST ŚWIĘTO PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI, PATRONÓW DIECEZJI – ODPUST W ICH SANKTUARIUM W M IEDZYRZECZU,
12. W NIEDZIELĘ 13 LISTOPADA OBCHODY 71 ROCZNICY POWSTANIA ADMINISTRACJI GORZOWSKIEJ.
13. W przyszłą niedzielę jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
14. W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – za dwa tygodnie – 20.11.16, do wielu parafii diecezji przybędą klerycy z Paradyża. Taca z niedzieli Chrystusa KRÓLA przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16. 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;
17. 11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;
18. 12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu