1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na hospicja w naszej diecezji.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 w Jasieniu będzie zmiana tajemnic różańca świętego z konferencją i w kościołach filialnych.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty  2022 r jest następująca:

Za zakonnice i inne kobiety konsekrowane ;  Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych ‐ dziękując im za ich misję i odwagę ‐ aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

3. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

4.  Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w. M B Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska  - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska - p w.  M B Fatimska- zelatorka – pani Dorota Zwolińska – Wesołowska.

5.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

6.  W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano-  o 7.00 i wieczorem o 17.00.

7. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do 16.00.

8. Dziękujemy  wiernym z ul. Polna, Rogali i Przemysłowa za posprzątanie i ofiary,a w przyszłym tygodniu ul .Podmokła, Piątkowskiego i Ptasia..

9. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

10. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 9,00  i 17.00 w Jasieniu , a na wioskach  w niedzielę –13 .02.2022 r,

11. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, namaszczenie chorych udzielimy podczas wizyt I piątkowych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:

- czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.