1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. W środę, 15 lutego, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.16.50., a po nowennie  Msza św.

4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Taca z dzisiejszej niedzieli idzie na renowację naszej świątyni.

5. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w. M B Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska - Wesołowska  - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska - p w.  M B Nieustającej Pomocy – zelatorka -pani Stanisława Pazdan z siostrami.

6. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

7. W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano-  o 7.00 i wieczorem o 17.00.

8. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do 16.00.

9. Dziękujemy  wiernym z ul. Podmokła, Piątkowskiego i Ptasia za posprzątanie i ofiary,a w przyszłym tygodniu ul. Powstańców Warszawskich 1- 10 i Sowia.

10. W czwartek – 17 lutego 2022 r o godz.18.00 będą katechezy przed chrzcielne w salce na plebanii. Zapraszamy rodziców dzieci i chrzestnych, którzy pragnę ochrzcić swoje dzieci.

11. W przyszłą niedziele – 20 lutego- o godz. 11.15 będzie w tutejszej świątyni katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.