1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.
2. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Niedzielną Mszę św. poświęcimy modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.
3. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.
Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
Dzisiaj rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania- p.t. Miłosierni jak Ojciec. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie. Dzisiaj  na Mszy św. o 10.00 poświęcimy tornistry uczniom klas pierwszych. Za tydzień po Mszy św. o godz.10.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnymi- formacyjne. Obecność obowiązkowa.
4. We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.00, różaniec , Nowenna Fatimska i Msza Święta.
5. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz. 7.00 i 18.00 i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy..
6. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy. Po Mszy św. wieczornej będzie katecheza chrzcielna.
7. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
8. W przyszłą niedzielę będzie Pielgrzymka Świata Pracy nas Jasną Gorę.
9.W przyszłą niedzielę  będzie zbiórka do puszek na KUL i Wydział Fil-Teol. w Zielonej Górze.
10. Za tydzień w niedzielę porządek Mszy św.  będzie  w Jasień  7.30,10.00; 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie rano o 7.00 i  wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o godz. 14.00( w intencji Straży Pożarnej)i o  17.00.
11. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
12.Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni. Dzisiejsza  taca jest przeznaczona  na remont świątyni – prosimy o wsparcie i to bardzo!!!.
13.Bóg zapłać wiernym z ul .3  Maja, Modra i Mickiewicza za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .  Ogrodowa 1-13.
14.Dziękujemy róży p.w. św. Józefa - zelator – pan Stanisław Kawa -za modlitwy tygodniowe  -  a  w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w .św. Michał  – zelator – pan Tadeusz Skórzewski.
15. W przyszłą niedzielę -18 września- obchód liturgiczny święta  św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Wszystkich młodych zapraszamy na MSZĘ ŚW. o 12.00-   przychodzimy z indeksami .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
•    16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich  prześladowań w połowie III w.

Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.