1. Dziś świętujemy VI Niedzielę Wielkanocną. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dziękujemy również naszym Gościom siostrom zakonnym i kapłanowi za obecność, modlitwę i uaktualnienie orędzia Maryi przekazanego nam w Cudownym Medaliku.
2. Przyszła niedziela to VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie. Msze św. sprawowane będą według stałego porządku.
3. W tygodniu Msze św. będą sprawowane rano o 9:00, natomiast z racji na trwające próby przed I Komunią św. wieczorem Nabożeństwo majowe będzie o 17:30 i bezpośrednio po nabożeństwie będzie sprawowane wieczorna Eucharystia!!!
4. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godzinie 16:00 będą próby dla dzieci przed Uroczystością I Komunii św. W piątek 10.05 o 15:30 spowiedź dla dzieci I-komunijnych oraz rodziców, chrzestnych i bliskich. Bezpośrednio po spowiedzi próba generalna. Przez cały ten tydzień obecnośc wszystkich dzieci obowiązkowa!!!
5. 11 maja o godzinie 10:00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Od niedzieli 12 maja do niedzieli 19 maja trwać będzie „Biały Tydzień”.
6. 19 maja w niedzielę na Mszy św. o 12:00 będzie obchodzona rocznica I Komunii św. dzieci z klas czwartych.
7. W środę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
8. Od piątku rozpoczniemy Nowenne do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
9. Dziękujemy Róży pw. św. Siostry Faustyny za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża pw. św. Józefa.
10. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym ul. Strażackiej nnry 10, 12, i tzw. „Pekin”. W tym tygodniu o zatroszczenie się o czystość świątyni prosimy wiernych z ul. Granicznej.
11. Staropolskim Bóg zapłać! - serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne.
12. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz